🌸 MOC BACHOVEK 🌸

Bachovky jsou amazing

V rámci podzimního gruntování jsem drobet uklízela nejen doma, ale i na svém webu a lehce s překvapením jsem zjistila, že tady VŮBEC NEMÁM RUBRIKU NA ČLÁNKY O BACHOVKÁCH!!!

To teda musím okamžitě napravit!

Protože to rozhodně není o tom, že bych je nějak upozaďovala – jsou v mém příběhu a v několika článcích o kartách, ale sólo jsem se jim v článcích nikdy nevěnovala… No jak říkám, hrůza…

Protože bachovky, vážení a milí, jsou úžasné. A mají velikou moc.

Mně osobně se na nich nejvíc zamlouvá to, že pomáhají na úrovni podvědomí.

Zde drobná vsuvka – informace jakéhokoliv druhu si se svým okolím vyměňujeme podvědomě cca z 90%… podvědomí je to, co vás ovlivňuje, když se o něco moc snažíte a ono to stále nejde, a vy nevíte proč a nemůžete na to přijít… konec vsuvky.

To chci!

Když jsem se asi před 20 lety dozvěděla, že tohle bachovky umí, řekla jsem si TO CHCI!!!

Tak jsem se zažrala do kurzu, který mě vyvrhnul asi o dva roky později s dvěma certifikáty a s palčivou otázkou, jak z 38 esencí dokážu pro lidi vybrat ty jejich pravé ořechové…

Kdo jste četli my way, víte, že na to používám karty, ale to je jiná story…

Zpátky k esencím.

První strana bachovkové mince – famózní

Bachovky harmonizují emoce a negativní mentální stavy, praví definice.

Co je negativní mentální stav?

No, určitě nějaký znáte – je to třeba strach, vyčerpání, nerozhodnost… prostě jakýkoliv stav, ve kterém nejste „v pohodě“.

A pozor – tím nemyslím keep smilling…

I když – na nošení masky taky jedna esence je, a je to čekanka.

Famózním na nich shledávám to, že proti žádnému negativnímu stavu NEBOJUJÍ (páč proti čemu bojujeme, to posilujeme, to určitě znáte).

Pomáhají tak, že do našeho energetického systému DODÁVAJÍ VIBRACE PROTILEHLÉ POVAHY (opět definice).

V praxi to znamená, že máte-li strach, dodají odvahu, jste-li nerozhodní, přisypou na jednu z misek vah a vy to rozhodnutí díky tomu učiníte, pokud jste vyčerpaní, umožní vám pořádně se vyspat, atd.

Možná vám právě teď začíná běžet hlavou seznam emocí, s nimiž rozhodně nejste v pohodě, a s nimiž byste se opravdu rádi rozžehnali.

A možná dokonce už teď při čtení tohohle článku saháte po tužce a papíru, abyste si to všechno napsali, na nic nezapomněli a spláchli to potom z jedné vody načisto, tak, jak to dělal Augiáš s tím chlévem.

A tady se dostáváme k druhé straně bachovkové mince.

Druhá strana bachovkové mince – praktická

Systém Bachovy květové terapie pokrývá VŠECHNY NEGATIVNÍ MENTÁLNÍ STAVY VŠECH LIDÍ NA CELÉM SVĚTĚ.

Jakmile tuhle větu vyslovím na semináři, zavládne většinou pár okamžiků ticha a na posluchačích vidím, jak si v mysli projíždějí vzdálené kontinenty a všechny člověčí rasy, a na jejich tváři se pomalu rozlévá nedůvěra.

Argument pro výše uvedené tvrzení samozřejmě existuje, ale teď není důležitý.

Každopádně se většinou najde nějaký vtipálek, který to uchopí „z té lepší stránky“ a zeptá se, proč tedy neužívat najednou všech 38 esencí, což by během krátké doby vygenerovalo jaksi totálně harmonického člověka, že…

Takto to bohužel opravdu nefunguje – i když představa je to svůdná a líbivá.

Cibule, zlobři a emoce mají vrstvy

Bachovky totiž pracují s vrstvami.

Ať se nám to líbí, nebo ne, jsme vrstevnatí, a k odhalení našeho harmonického jádra, KTERÉ VŠICHNI MÁME, je nutné postupovat systematicky.

Proto se esence užívají postupně, podle toho, jakými všemi mentálními vrstvami jsme obalení a jak jsou tlusté.

Prostě i tady platí, že pokud chceme něčeho dosáhnout, musíme pro to něco udělat, a Univerzum nám pečené holuby do úst servírovat samo prostě nebude, a to ani s Bachem a jeho esencemi v zádech.

V praxi to znamená, že s bachovkami se postupuje… postupně 😎

Takže s čím začneme?

Při psaní tohohle článku jsem si tak trochu lámala hlavu, k čemu vám tyhle informace budou, když bachovky aktuálně nemáte, seznam vašich disharmonií je dlouhý jak čekání na Godota, a fakt byste právě teď něco potřebovali, nebo prostě explodujete.

Ale, jak jsem už v několika svých textech zmínila, každý problém má svoje řešení 😊

Existuje totiž karetní sada Bachova květová terapie v symbolech, kde jsou vibrace Bachových esencí zakódovány v symbolech a barvách jednotlivých karet.

Tyhle karty fungují tak, že pokud se soustředíte na symbol na kartě, vstřebáváte energii příslušné esence, příslušné rostliny. A ještě lepší je, když si můžete na tu kartu postavit tak na půl hodiny sklenici vody a pak ji vypít 😊

No tak to byste asi mohli zkusit, ne???

Vyzkoušejte Rescue!

Jak už jsem zmínila, Bachových esencí je 38.

Nicméně každá sada obsahuje 40 lahviček.

Ty dvě lahvičky navíc je tzv. Rescue Remedy neboli Krizová směs, která je kombinací 5 bylin (netýkavka, slíva, snědek, devaterník a bílá lesní réva). Tuto směs vytvořil Bach pro stavy nouze.

Je od ostatních i barevně odlišená a i když se esencemi nezabýváte, vlastně vás třeba vůbec nezajímají a nechcete s nimi mít nic společného ani teď ani nikdy, tak tuhle byste měli mít v domácí lékárničce zcela určitě.

Používá se v každé situaci, kterou vyhodnotíte jako krizovou, a je jedno, jestli vás čeká návštěva u zubaře, maturitní zkouška, nebo jste byli svědkem nehody a od té doby prostě nejste ve své kůži.

Tak vám ji v grafické podobě posílám.

Vy si ji vytiskněte (nejlépe barevně), zalaminujte (nemusí být, ale je to lepší), a na takto upravenou kartu si můžete postavit sklenici s vodou, kdykoliv budete v krizi a budete potřebovat help 😊

To je celé.

Možná vás teď k bachovkám napadají ještě nějaké otázky

Zkuste juknout sem >>

No a kdyby to nestačilo, tak mi prostě napište a domluvte si konzultaci 😊

Carpe diem  Václava

Václava Chrástková
Kartářka par excellence - Bachově květová terapeutka z přesvědčení - prsenková královna v. z. - žena, která říká, co cítí, lidem, kterých se to týká :) - autorka Programu osobního rozvoje Za měsíc se nepoznáte >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.