Kde si stojím na vedení? aneb Rada versus návod :)

Drzá úvodní otázka

To je poněkud provokativní otázka, ne? Kde si stojím na vedení? Vlastně zní až trochu drze.

Máte pravdu, je to přesně tak. Je to otázka drzá, ale jde přímo k meritu věci.

Pojďme se podívat, o čem že to mluvím.

Dobrá rada nad zlato?

Všimněme si prosím, že téměř kdokoliv z nás je schopen a ochoten poskytovat miliony rad komukoliv jinému. Ty rady bývají podrobné, rozsáhlé, sofistikované a bůhvíjaké ještě, a ještě mají jeden společný rys.

Jsou nepřenosné.

Pokusíme-li se aplikovat je na svoji situaci, zjistíme, že fungují buď jen částečně, nebo vůbec.

Většinou.

To říkám záměrně. Když někoho požádám o radu, jak udělat jíšku, a budu postupovat dle dodaného návodu, s velkou pravděpodobností bude výsledek k jídlu.

Analogicky – obdržím-li návod, jak vystavět funkční web a dodržím-li ho přesně a do posledního puntíku, bude to nakonec fachat 🙂

Kdy to přestává fungovat

Potýkám-li se však s něčím hůře uchopitelným, než je nedostatek kuchařského umu či absence repre webu (například s ne zcela zřetelným náhledem na své žití), mohou mě návody druhých na téma „jak na to“ zamotat šišku ještě trochu víc, než ji momentálně zamotanou mám.

Je tomu tak proto, že každý z nás poskytuje rady dle svých filtrů. Filtry jsou prožitky, zkušenosti každého z nás. A jelikož jsme každý jiný, jsou i zkušenosti jiné, a cesty vedoucí k úspěšnému vyřešení jakéhokoliv problému rovněž.

Mozaika 

S lehkou nadsázkou si dovoluji tvrdit, že byl-li by tazatel opravdu důsledný a získal odpovědi na svou otázku od každičkého člověka na Zemi, byla by výsledkem dokonalá mozaika všech možností. Žádné dvě odpovědi by nebyly stejné.

A v té mozaice by bylo jedno jediné nevyplněné místečko – osobní cesta tazatele 🙂

To je k naštvání, co?? Dát si tu práci, vyptat se každičkého člověka na zeměkouli a nakonec se dozvědět, že mi stejně nikdo neporadí, že na to musím přijít sám! WTF???

A tímto se elegantním obloukem dostáváme zpět k otázce položené v nadpisu 🙂

Nebojme se! 🙂

Teď už víme, že odpověď je skrytá v nás, a jde jen o to ji najít. A taky víme, že dobře míněné rady zvenčí máme přijímat jako vyjádření podpory a solidarity, které nás posílí v tom, abychom tu odpověď uvnitř sebe sama našli 🙂

Chápu, že možnost najít odpověď na otázku „kde si stojím na vedení“ může vyvolávat obavy. Můžeme si stát na vedení svým strachem, svou nerozhodností, svým vztekem, svou lítostí… a může pro nás být obtížné na to pohlédnout, rozumějte – pojmenovat to.

 

Vážení a milí – není cílem terapie pojmenovat svou Achillovu patu a zděsit se!

Cílem je ji pojmenovat, popasovat se s ní a překročit ji 🙂

Protože za tou překážkou leží odpověď na vaši otázku.

A o tu jde 🙂

 

Takže – kde si stojím na vedení? 🙂 🙂 🙂

Jak to vypadá v praxi

Cítím stále nepatrný ostych z vaší strany, tak uvedu názornou ukázku.

Dejme tomu, že karetní odpověď na otázku „kde si klientka stojí na vedení“ vypadá takto:

O čem obraz vypovídá?

Klientka je pevně usazena ve své ženské síle. Má spoustu nápadů na různé projekty a neděsí ji varianta, že některé nevyjdou.

V podvědomí má však nedořešený konflikt s někým nebo něčím vně  sebe (člověk nebo situace), který jí ubírá energii a znemožňuje zaměřit pozornost žádoucím směrem.

V realitě se po klientce chce, aby „vyzula dětské střevíčky“ (tzn. dořešila konflikt) a rozhodla se, jaké nové střevíčky místo těch starých obuje.

Možná má na výběr více párů – při výběru se má řídit směrovkou „kam mě srdce táhne“ (a ne třeba co je pro mě výhodnější, či co by si přál někdo jiný).

Poslední karta svědčí o tom, že klientka spěchá, a touží „obout střevíčky nové, aniž by odložila ty staré“.

Resumé – klientka si „stojí na vedení“ tím, že si nechává unikat energii do nevyřešeného konfliktu (NECHCE ho dotáhnout) a naopak to, co CHCE TEĎ, chce MOC (usilování brání dosahování).

Harmonizační směs bachovek: netýkavka, cesmína, vlašský ořech, užívání dle návodu v příslušné sekci 🙂

Holky, to ne já, to karty 🙂  Nebojme se, je to jednoduché 🙂

Tématu Jak se pevně usadit ve své ženské síle se věnuji i ve svém eBooku Jak ho nezabít, když pánev je tak blizoučko >>

No a pokud se vám zdá, že karetní výklad je přesně to, co právě hledáte, jukněte sem >>

 

Carpe diem, Václava 

Václava Chrástková
Matka tří úžasných dětí - kartářka par excellence - Bachově květová terapeutka z přesvědčení - prsenková královna v. z. - žena, která říká, co cítí, lidem, kterých se to týká :) - autorka eBooku Jak ho nezabít, když pánev je tak blizoučko >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.