Konstruktivní úplňková sebelítost :)

Tak jo, vyložím karty na stůl.

Sebelítost

Když se mi něco nedaří, mám tendenci propadat sebelítosti.

Moje kamarádka (dobrá kamarádka!) používá v této souvislosti pojem „samonasírací“, což v mém konkrétním případě znamená, že na základě  malilinkaté disharmonie (něco nevyjde tak úžasně nebo tak rychle, jak si přeju) roztočím kolotoč lítostivých myšlenek, které, mršky jedny, mají úžasnou schopnost živit se samy sebou, až vznikne milion důvodů k nebytí.

Kdo to umíte aspoň trochu tak dobře jako já, tak víte, že to přináší náladu pod psa, a dobrman to rozhodně není.

Zodpovědnost

Již dříve jsem uvedla, že jsem zodpovědná, třeba zde, zde, a tady taky.

Proto jsem před upadnutím do sebelítosti ještě chtěla pověsit vyprané prádlo, protože se znám – sebelítost dřív nebo později pomine (zatím to tak vždycky proběhlo), ale prádlo zapomenuté v pračce už po konvalinkách nikdy vonět nebude, řečeno kulantně.

Takže – napřed povinnosti, potom zábava…teda sebelítost. Maminka by ze mě měla radost, jak pevně mi to pořadí důležitosti vštípila 😊

A při tom věšení mě napadlo, že tenhle vzorec chování znám, vím, jak vznikl, vím, jak se bude vyvíjet, i jak dopadne. A že se mi do něj vlastně nechce. Jenže zvyk je železná košile, táááááák moooooc…

20 párů ponožek a činorodé myšlenky

Víte, jakou výhodu skýtá nutnost pověsit 20 párů ponožek??

Je na to třeba moře času. Času, kdy manuálně něco nenáročného dělám (věším ty ponožky), mám jistotu, co bude potom (upadnu do sebelítosti, to už se ví), tudíž program je jasný, nemusím „vymýšlet“ nic dalšího a mohu dovolit svým myšlenkám, aby se volně sdružovaly, neboť už mají  „splněno“.

Že myšlenky jsou činorodé, to se taky ví. Někdy u 37. ponožky se sdružily do otázky „není to náhodou jinak?“ a u 39. ponožky mně vnukly ideu podívat se do karet, co že to za šarádu se sebou sama zas chystám.

Odložila jsem tudíž sebelítost na „za chvilku“ a uchopila karty. Vidíte tu čino – rodost???

Na výsledek koukněte sami.

Tarotový feedback

Věru nepotřebujete být žádným tarotovým mágem, abyste postřehli, že pokud se někde vyskytuje nějaká sebelítost, tak v tomto obraze rozhodně nikoliv. Děkuji vám za zpětnou vazbu, vidím to taky.

Ve zkratce bych řekla, že se po mě chce s důvěrou se nechat unášet proudem života, uvědomovat si všechny svoje pocity (i ty negativní) a dát šanci vnitřnímu hlasu, aby mi to, co se děje, převyprávěl jinak.

Moje interpretace přítomného okamžiku na základě předchozích zkušeností totiž nemusí být správná a pak se točím v kruhu, opakuji tytéž postoje a nemohu dosíci jiných výsledků – kdo by to byl řekl, že???

Integrace libých i nelibých pocitů má totiž jednu zásadní výhodu – to, co PŘIJMU, MÁM. Pokud cokoliv nepřijmu, tak TO MÁ MĚ – a potom nemám sebelítost, ale UPADÁM DO NÍ 😊 A to je ten vopruz! A taky ten největší profit 😊

Handicap?

Znáte poučku „to, co považuješ za svůj největší handicap, je tvoje největší výhra“?

Tak to je ono 😊 ***

Mimochodem – vidíte kartu Dokončení a hned vedle kartu Blázen? Uzavření jednoho vývojového cyklu a bezprostředně začátek nového?? Bez jakékoliv prodlevy?? Není to nádhera???

Tak to vidíte – v tomto okamžiku jsem mohla ležet schoulená do klubíčka a štkát „búúúúú, zase něco nevyšlo podle mých představ“, nebo jsem mohla napsat tenhle článek. Tak za mě asi dobrý… 😊

***

Oč tu kráčí

Poznámka na okraj – do sebelítosti jsem upadla mockrát. Tak vím, že vyhrabat se z ní stojí ohromnou sílu. A když tím procesem procházím opakovaně, moje síla roste, přestože jednotlivé etapy jsou vyčerpávající. A po překročení „kritického množství“ opakování je ta síla natolik velká, že mi umožňuje dalším opakováním už neprocházet. A to je podstata poučky 😊

To samozřejmě neznamená, že se sebelítostí už nikdy nebudu konfrontovaná. Ale ode dneška už vždycky budu vědět, že mám sílu udělat to jinak.

A pro vás to platí taky! 😊

Chcete také přetavit svůj největší handicap ve svou největší výhru? Vyplňte formulář zde > >

Těším se na vás.

Carpe diem  Václava

Václava Chrástková
Matka tří úžasných dětí - kartářka par excellence - Bachově květová terapeutka z přesvědčení - prsenková královna v. z. - žena, která říká, co cítí, lidem, kterých se to týká :) - autorka eBooku Jak ho nezabít, když pánev je tak blizoučko >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.