MENTÁLNÍ ČERVOTOČ

„Ráno budeš moudřejší“ aneb Co je MENTÁLNÍ ČERVOTOČ

Asi znáte tu všeobecné platnou poučku o tom, že večer (nebo před zahájením dovolené, nebo před novým rokem, nebo obecně na konci nějaké etapy) je prima si „uklidit stůl“. Děláme to proto, abychom ráno (po dovolené, v novém roce, na začátku nějaké další etapy) měli „čisto“, abychom nebyli zatížení naší předchozí aktivitou.

Znám tohle samozřejmě taky a čas od času s tím mám opravdu problém.

Mívám totiž rozdělaných najednou spoustu věcí, bývám jimi zcela pohlcená, a tudíž mě občas večery zastihnou s tolika rozběhlými aktivitami, že „uklidit stůl“ před tím, než se odeberu do hajan, se zdá zcela nemožné.

No a protože vím, že „se to má“, a já to prostě nemůžu udělat, protože je toho moc, vzniká ve mně napnelismus, stres, a všechny průvodní jevy tohohle stavu. Mantra „to se má“ víří v mojí hlavě a já se zaseknu.

Přesně tohle se mi stalo včera.

Mám ráda svoje projekty a vím, že je nechci uspěchávat. A taky vím, že vnějšímu pozorovateli se můj tvůrčí proces může jevit jako nesystémový, chaotický, nedotažený a celkově zavrženíhodný.

Ale na druhou stranu – nikoho nenutím, aby to dělal stejně, žejo…

Tak jsem včera nad všemi těmi věcmi rozdělanými na pracovním stole prostě jenom zhasla světlo a v posteli si potom vytáhla tuhle nádhernou kartu.

 

S myšlenkou, zda „ráno budeš moudřejší“ platí i v tom mém bordelu a se zbožným přáním, aby tomu tak bylo navzdory protivnému „to se má“ skotačícímu v mojí hlavě, jsem během vteřiny usnula.

No a ráno mi fakt přišla myšlenka, která ovšem nesouvisela s ničím, co jsem včera nechala rozdělaného.


Přišlo mi, že to, o co jde, je to „TO SE MÁ“.

Protože to, že se „něco má“, je takový malý mentální červotoč, který dokáže nepozorovaně rozežrat klidně celou katedrálu mojí duše. Nebo možná je spíš pořádně veliký…

Říká se, že z malých příčin bývají velké následky.

Proto nedělejme věci jenom proto, že nám někdy někdo řekl, že „se to má“.

Ano, je prima mít čistý stůl.

A taky je prima nechat věci napřed dozrát a sklidit je až potom. 😉

Samozřejmě nikoho z vás nenutím, abyste to měli stejně…

Tak pa 😊

P. S. A pokud vám náhodou taky vrtá v hlavě červotoč jakékoliv velikosti a vy fakt nechcete, aby rozhlodal všechno, co jste doposud ve svém žití vybudovali, mohu ho s vámi odehnat.

Na konzultaci se můžete objednat zde 🙂

Pokud si nejste jistí, co přesně je váš hlodající červotoč, můžete využít moji nabídku na vstupní rozhovor v délce cca 15min ZDARMA (termín domluvíme na základě vámi vyplněného formuláře zde >>) 🙂

Těším se na vás osobně nebo po skypu.

Carpe diem, Václava

Václava Chrástková
Kartářka par excellence - Bachově květová terapeutka z přesvědčení - prsenková královna v. z. - žena, která říká, co cítí, lidem, kterých se to týká :) - autorka Programu osobního rozvoje Za měsíc se nepoznáte >> Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.